Ми зробимо Все,
щоб Ваш бізнес був успішним!Євген Якуба
    
    
25.01.2016

Оновлено Порядок електронного адміністрування ПДВ

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015р. № 1177 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість»

Кабінет Міністрів України постановою від 30.12.2015р. № 1177 виклав у новій редакції Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014р. № 569 (далі – Порядок № 569), якою приведено даний Порядок у відповідність до норм Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, які набрали чинності з 1 січня 2016 року, в частині функціонування електронної системи адміністрування ПДВ.

Основною метою актуалізації положень даного Порядку є надання змоги:
  • реалізації механізму часткової сплати податку на додану вартість сільгосппідприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування залежно від виду сільгосппродукції;
  • врегулювання питання врахування у системі електронного адміністрування ПДВ особливостей для платників, що застосовують касовий метод податкового обліку.
Прийнятими змінами уточнено, що електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС надсилає Казначейству:
  • не раніше ніж за один робочий день до дати реєстрації особи платником податку — для відкриття електронних рахунків;
  • не раніше ніж за один робочий день до дати реєстрації платника податку суб’єктом спеціального режиму оподаткування — для відкриття додаткових електронних рахунків.

Також відкориговано формулу ліміту реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Реєстрі на новий показник ?Овердрафт:

 ?Накл = ?НаклОтр + ?Митн + ?ПопРах + ?Овердрафт - ?НаклВид - ?Відшкод - ?Перевищ

?Овердрафт – це сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - суб'єктом спеціального режиму оподаткування.

Зауважимо, що показник ?Овердрафт підлягає щоквартальному автоматичному перерахунку, до якого також враховуватимуться суми, які були перераховані на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства, який застосовував  спеціальний режим.

Платникам податку, які станом на 1 січня 2016 року зареєстровані платниками ПДВ менш як 12 звітних (податкових) місяців, а також платникам, зареєстрованим платниками ПДВ після 1 січня 2016 року, - таке збільшення здійснюється протягом перших шести робочих днів кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців (п. 9 Порядку № 569).

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015р. № 1177 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» набрала чинність від 12 січня 2016 року.