Ми зробимо Все,
щоб Ваш бізнес був успішним!Євген Якуба
    
    
10.03.2016

Набрав чинності Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних

Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2016р. № 114 «Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних»

Кабінет Міністрів України постановою від 24.02.2016р. № 114 затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних (далі – Порядок № 114), яким визначено механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - ЄРАН), надання даних, які містяться в цьому Реєстрі.

Порядком № 114 визначено, що для реєстрації в ЄРАН акцизні накладні / розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи протягом операційного дня, що триває щодня з 8 до 19 години.

Зауважимо, що до даного Реєстру вносяться відомості щодо усіх акцизних накладних та розрахунків коригування, у тому числі акцизних накладних, які не надаються отримувачу пального, та акцизних накладних  / розрахунків коригування, складених за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку.

Розрахунок коригування, складений платником акцизного податку, який реалізує пальне, до акцизної накладної, що видана платнику акцизного податку - отримувачу пального, для реєстрації в ЄРАН надсилається:

  • платником акцизного податку, який реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або коригування показників у підсумку не змінює обсягу реалізованого пального;
  • платником акцизного податку - отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального.

Відповідно до затвердженого Порядку № 114 акцизні накладні/розрахунки коригування, які надійшли до ДФС, розшифровуються, перевіряються електронні цифрові підписи, визначається відповідність електронного документа встановленому формату (стандарту) та за відсутності причин для їх неприйняття вносяться відомості, що містяться в акцизних накладних / розрахунках коригування, до Єдиного реєстру акцизних накладних.

Підтвердженням прийняття для реєстрації в ЄРАН акцизної накладної / розрахунку коригування є квитанція в електронному вигляді, що надсилається платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, із зазначенням у ній реквізитів такого документа, відповідності електронного документа вставленому формату (стандарту), результатів перевірки електронного цифрового підпису, інформації про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дати і часу прийняття, реєстраційного номеру.

Датою та часом надання акцизної накладної / розрахунку коригування до Державної фіскальної служби України є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.

При цьому, якщо протягом операційного дня платникові акцизного податку не надіслано такої квитанції, то акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими у ЄРАН.

Причиною неприйняття акцизної накладної /розрахунку коригування для реєстрації в ЄРАН є:

  • наявність помилок, допущених під час складання акцизної накладної / розрахунку коригування;
  • відсутність у ЄРАН відомостей, що містяться в акцизній накладній, яка коригується;
  • факт реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування з такими самими реквізитами;
  • порушення вимог щодо наявності обсягу пального, обчисленого відповідно до п. 232.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі – ПКУ) (після завершення перехідного періоду) та вимог, установлених п. 231.1 ПКУ.

Також, Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних визначено, що на свій запит платник акцизного податку може безоплатно отримати інформацію, яка міститься в ЄРАН:

  • витяг із ЄРАН про акцизну накладну / розрахунок коригування;
  • повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування і акцизна накладна/розрахунок коригування в електронній формі.

Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2016р. № 114 «Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних» набрала чинності від 1 березня 2016 року.