Ми зробимо Все,
щоб Ваш бізнес був успішним!Євген Якуба
    
    
30.06.2016

Найбільш поширені помилки при декларуванні податкових зобов’язань з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Головне управління ДФС у Рівненській області на підставі проведеного аналізу даних Розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом до Податкової декларації з рентної плати, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 (далі – Розрахунок) звертає увагу на найбільш поширені помилки, які допустили платники податків при декларуванні податкових зобов’язань з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за І квартал 2016 року.

1. Неправильне застосування ставок оподаткування, які визначені п.254.4 статті 254 Податкового кодексу України, а саме:

- не враховано збільшення ставок з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (тобто застосовані ставки, які діяли у 2015 році).

2. Не заповнено всі реквізити Розрахунку Податкової декларації з рентної плати, зокрема: гр.3 «Регіон», гр. 4.1 «Вид дозвільного документа», гр .4.2 «Номер дозвільного документа», гр. 4.3 «Дата видачі», гр. 4.4. «Строк дії»; гр. 4.5 «Кількість днів», гр. 5 «Ширина смуги», гр. 6 «Коефіцієнт», гр. 7 «Ставка рентної плати».

3. Не перенесено дані з гр. 8 «Податкове зобов’язання» Розрахунку в гр. 4.3 Податкової декларації з рентної плати, або вказано суму, яка не відповідає Розрахунку.

Також контролюючий орган рекомендує при заповненні Податкової декларації та Розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України користуватися роз’ясненнями із загально-доступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України, які розміщені у категорії 124 «Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України».